Znalostní báze EDUNIO

Jak vyrábět vlastní online kurzy pro EDUNIO

S EDUNIO si můžete vyrábět online kurzy sami hned několika způsoby.

A. PPT Learning - jednoduše v PowerPointu

Díky modulu PPT Learning v EDUNIO si vyrobíte online kurzy jednoduše v PowerPointu, případně alternativně Keynotes či Google Slides.

PPT Learning modul v EDUNIO vytvoří doslova jedním kliknutím z vaší PPT prezentace online kurz s komunikačním standardem SCORM. Prezentace získá ovládací prvky a menu v LMS (Learning Management System). Můžete nastavit podmíněný průchod kurzem (student musí při průchodu kurzem projít všechny slajdy), přidat test pro ověření znalostí nebo závěrečný certifikát o absolvování kurzu. Díky SCORM vzdělávací platforma (LMS) také řídí a zaznamená průběh studia (čas studia, opakované přihlášení na místo předchozího opuštění kurzu, dokončení kurzu atd.).

TIP!

Při sestavování PPT prezentace pro potřeby online vzdělávání je potřeba brát v potaz odlišný účel využití. Zatímco prezentace, kterou následně komentujete při face-to face (F2F) vystoupení, může být stručná a heslovitá, prezentace určená pro online studium musí obsahovat veškerá sdělení a vysvětlení, která chcete studujícím předat.

TIP!

Pokud víte, že výklad může vyvolat dotazy, rovnou je v prezentaci pro online studium položte a vysvětlete. Ušetříte si spoustu času s jejich následným vysvětlováním v rámci online lektorské podpory.

Canva - vše na jednom místě

Perfektním nástrojem pro tvorbu prezentací je Canva. Nabízí nejen spoustu šablon, ale také skvělou grafiku a další prvky, kterými vytvoříte pohledné a profesionální prezentace s využitím zdrojů na jednom místě (fotky, grafické obrázky, nálepky, emoji atd.). 

Prezentace vytvořené v Canvě můžete pohodlně uložit do formátu Microsoft PowerPoint.

TIP! 

Před nahráním do modulu PPT Learning prezentaci z Canvy vždy nejdříve otevřete v PowerPointu, zkontrolujte a znovu uložte. Přestože se nástroje pro práci s formátem PPT snaží být kompatibilní, není to vždy 100%. Kontrolou a uložením PPT souboru v PowerPointu zajistíte maximální možnou kompatibilitu.
Jak na výrobu vlastních online kurzů - zkuste Canvu!

B. Videokurzy - vystačíte si s mobilem

Další možností, jak vyrábět jednoduše vlastní online kurzy do EDUNIO, je video. Videem pohodlně zaznamenáte přednášku, praktickou ukázku, seznámení s pracovištěm apod. Při kvalitě fotoaparátů dnešních mobilních telefonů si vystačíte jen s mobilem a špetkou kreativity. 

TIP!

Ke zpracování videa zkuste využít dalšího skvělého a jednoduchého online nástroje - Vimeo Creator.
Jak na výrobu vlastních online kurzů - například video lze vytvořit ve Vimeo

TIP!

Videa, která chcete použít do online kurzů, se neukládají přímo v EDUNIO, ale v libovolné externí streamovací službě. Využít můžete YouTube nebo ještě lépe Vimeo, které nabízí širokou škálu možností nastavení videa vč. privátního zobrazování pouze na dané doméně. Vaše videa tak budou přístupná jen uživatelům EDUNIO. Do kurzu video vložíte jednoduše pomocí odkazu.